Journal of Research in Turkic Literatures

Dergi Hakkında

Odak ve Kapsam

Türk Edebiyatları Araştırma Dergisi (TEAD), tüm Türk edebiyatlarından çok sayıda makale yayınlamaktadır.

Yayın Sıklığı ve DOI

TEAD her Aralık ayında yayınlanmaktadır.

TEAD, yayınlanan her makaleye bir Dijital Nesne Tanımlayıcısı (DOI) atar. DOI, elektronik olarak yayınlanan her bir makalenin tanımlanmasını ve erişilebilirliğini sağlayan benzersiz bir erişim numarasıdır. TEAD’de veya ”erken sürümde” yayınlanan her makaleye bir DOI numarası atanması zorunludur.

Hakem Değerlendirme Süreci

Dergi hakem değerlendirmesi için çift kör bir sistem kullanır; hem hakem hem de yazarların kimlikleri isimsiz kalır. Hakemlerden araştırmanın kalitesini ve aynı zamanda uluslararası bir okuyucu kitlesi için makalenin uygunluğunu değerlendirmeleri istenir. Yazarlar çalışmaları için iki hakem önermelidir. Bu hakemler uluslararası kapsamda olmalı ve en az biri İngilizce konuşulan bir ülkeden olmalıdır. Yazarlar, kendi kurumlarından veya çıkar çatışması doğabilecek hakemlerı önermemelidir.

Makale Yayınlama Ücreti

Açık erişimli bir modelde, bir makalenin yayın maliyetleri yazarın araştırma bütçesinden veya destekleyici kurum tarafından Makale Yayın Ücreti şeklinde ödenir. Bu Makale İşleme Ücretleri abonelik ücretlerinin yerini alır ve yayıncıların yayınlanan tüm makalelerin tam metnini ilgili tüm okuyucular için serbestçe sunmasına olanak tanır.

Hiçbir makale gönderme ücreti gerekmez.

Makale yayın ücreti yalnızca bir makale yayınlanmak üzere kabul edilirse alınır.

Makale yayın ücreti 75 $ ‘dır. TEAD bazı indirimler düşünebilir. Bu ek indirimler editör ile görüşülebilir.

Gönderen yazar makale yayın ücreti için sorumluluk üstlenir ve TEAD hiçbir şekilde geri ödeme yapmayacaktır.