Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Tüm stil ve format gereksinimleri dikkatle takip edilmiştir.
  • Çalışma orijinaldir, başka bir dergiye gönderilmemiştir.
  • Tüm yazarların adları ve bağlantıları doğru ve eksiksizdir.
  • ekiller, net bir ayrıntı çözünürlüğü ile baskı için yeterli kaliteye sahiptir.
  • Özet ve anahtar kelimeler verilmiştir.
  • Tüm tablo başlıkları ve şekil açıklamaları verilmiştir.
  • Tablolar ve şekiller düzgün bir şekilde yerleştirilmiş ve numaralandırılmıştır.
  • APA stili takip edilir.

Yazar Rehberi

Makale Hazırlama

Makalenizi bize göndermeyi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu talimatlar, makalenizin hakem incelemesi, üretimi ve yayınında sorunsuzca ilerlemesi için gereken her şeye sahip olmamızı sağlayacaktır. Lütfen bunları okumak ve mümkün olduğunca yakından takip etmek için zaman ayırın, çünkü bunu yapmak makalenizin derginin gereksinimlerine uygun olmasını sağlayacaktır.

İncelenmek üzere gönderilen yazıların dil hatası içermemesi beklenir ve APA stilinin en son baskısı izlenerek kesinlikle yazılmalı ve biçimlendirilmelidir.

Yazılar sadece Microsoft Word formatında olmalıdır.

Şablonları iyi kullanıyorsanız (şiddetle tavsiye edilir), makalelerin için bir Word şablonu sunuyoruz.

Lütfen makalenizi http://tea-der.com/submission/ adresinden çevrimiçi olarak göndermeden önce aşağıdaki talimatları izleyerek hazırlayın. Sonraki tüm yazışmalar [email protected] adresine gönderilmelidir.

Şablon kullanmamayı tercih ediyorsanız, lütfen aşağıda verilen alternatif talimatları izleyin.

Biçim: Makaleler bir A4 sayfasında 10 punto ve 1,5 satır aralıklı yazılmalıdır. Kenar boşlukları üst ve alt 2,5 cm ve sol ve sağ 2,5 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır. Başlığın ardından 150-300 kelime ve 4 ila 6 anahtar kelime içeren bir özet gelmelidir. Tüm sayfalar numaralandırılmalıdır. Kaynaklar Amerikan Psikolojik (APA) (Altıncı Baskı) tarzına uygun olmalıdır.

Uzunluk: Normal Kağıt için sayfa sınırı olmamasına rağmen, tam bir makalenin en az 8 sayfa ve en fazla 25 sayfa (şekil, tablo ve referanslar dahil 10 punto, 1,5 satır aralıklı) olması önerilir.

Makalenin Bölümleri: Makaleler aşağıdaki bölümler halinde düzenlenmelidir: Makale Başlığı, Yazarların isimleri ve kurumsal bağlantıları, Özet ve Anahtar Kelimeler, Giriş, Yöntemler, Bulgular, Tartışma, Sonuçlar, Teşekkürler (Varsa ), Kaynakça.

Yazar ayrıntıları: Lütfen kapak sayfasına tüm yazarların tam adlarını, bağlantılarını, posta adreslerini ve e-posta adreslerini ekleyin. Varsa lütfen ORCiD’yi de ekleyin. Bir yazarın e-posta adresi yayınlanan makalede görüntülenecek şekilde ilgili yazar olarak tanımlanması gerekir. Lütfen kabul edildikten sonra yazarlığın değiştirilemeyeceğini unutmayın.

Özet ve Anahtar Kelimeler: Özet kapsamlı ve 300 kelimeden fazla olmamak kaydıyla özlü olmalıdır; çalışmaya kısa bir giriş, çalışmanın ana bulguları, çalışmadan çıkarılan sonuçlar ve önemini gösterecek şekilde yapılandırılmalıdır. Ayrıca, dikkatlice seçilmiş 4-6 anahtar kelime ekleyiniz.

Makale gönderme

Dergimize gönderim, http://tea-der.com/aracılığıyla tamamen çevrimiçi olarak devam eder ve dosyalarınızın oluşturulması ve yüklenmesi sırasında adım adım yönlendirilirsiniz. Editörün kararının bildirilmesi ve revizyon talepleri dahil olmak üzere tüm yazışmalar e-posta ile yapılır.

Web gönderme süreci herhangi bir nedenden ötürü çalışmazsa, yazarlar makalelerini [email protected] veya [email protected] adresine e-posta yoluyla gönderebilirler.

 

Gizlilik Beyanı

The names and email addresses entered in this journal site will be used exclusively for the stated purposes of this journal and will not be made available for any other purpose or to any other party.